Villa puitmajavärvid ja -lasuurid

 

Maja värvimine on suur ettevõtmine, nii aja kui ka finantside seisukohast ning seetõttu tasub ennast põhjalikult kurssi viia, kuidas ja millega oma maja värvida, et tulemus kestaks võimalikult kaua kaunis.

Vivacolor Villa tootevalikus on nii puiduvärvid kui ka lasuurid, mis on loodud kestma karmis Põhjamaises kliimas. Villa seerias on seitse toodet puitpindadele alates eeltöödest kuni lõppviimistluseni – kolm puiduvärvi, kaks lasuurvärvi, puiduimmuti ja kruntvärv.

 

Villa Akva

 

Villa Akva või Villa Ultima puiduvärv – kumba valida ja miks?

Villa Akva ja Villa Ultima on katvad värvid ja nende põhiomadused on samad – värvipind kestab kaunis kuni 15 aastat, on ilmastikukindlad, kaitsevad puitu efektiivselt UV-kiirguse eest, hülgavad mustust ja vett.

Villa Akva sobib Sulle, kui:

- eelistad matti värvipinda;
- kavatsed saetud või peensaetud laudist värvida;
- plaanid varem lahustipõhise värviga värvitud pinda üle võõbata.

Villa Ultima on Sinu valik, kui:

- soovid poolmatti lõpptulemust;
- tahad puidupinna katta värviga, kuid soovid jätta puidutekstuuri aimatavaks;
- aluspinnaks on sile hööveldatud laudis;
- plaanid teha hooldusvärvimist või üle värvida varem puidulasuuriga töödeldud pinda.

Mõlemad värvid sobivad puidust eramute, suvilate, saunade, kuuride, aedade, lipumastide, postkastide jm värvimiseks. Toonitavad tuhandetesse kaunitesse toonidesse. Meelepärane puitmaja toon vali kindlasti spetsiaalsest välisvärvide värvikaardilt, et värvitoon ei pleekuks ega luituks kiirelt. Nimelt välivärvide  toonimiseks kasutatakse spetsiaalselt välitingimustes kestvaid toonimispastasid. Rohkem infot värvitoonide valimise kohta leiad siit. Kindlasti tasub otsida inspiratsiooni maja tooni valimiseks internetist, ajakirjadest või Eestimaal ringi sõites. Aegumatu on kasutada oma kihelkonnatriipe aia, kuuriuste või pingi värvimisel.

Villa Akva
Villa Akva puitmajavärv, toon U105
Villa Ultima
Villa Ultima puidukaitsevärv, toon 604X

Vaata värvimise õppevideoid ja värvi lihtsalt!

Uue puitmaja värvimine
Varem värvitud puitmaja värvimine

 

Ajaloolised ja miljööväärtuslikud hoonedMiljööväärtuslik hoone

Ajalooliste ja miljööväärtuslikes piirkondades asuvate hoonete hööveldatud laudisega fassaadide värvimiseks sobib kõige paremini klassikaline õlivärv Villa Lin, mis on olnud traditsioonilise puitfassaadi voodrilaudise värvina kasutusel alates 19. sajandi algusest. Õlivärvi meeldiv läige ja naturaalsus annavad kauni lõpptulemuse.

Ajaloolistele majadele soovitame värvitooni valida Tikkurila Vana Aja värvide värvikaardilt, mille toonivalik on koostatud lähtudes vanadest traditsioonidest. Valikus on 65 värvitooni, mis sobivad eriti hästi kasutamiseks vanades puit- ja kivimajades ning loovad atmosfääri, mis oli juba algselt antud hoonetes. 

Villa Lin
Villa Lin, maja toon 321X, piirdelauad 533X
Villa Lin
Villa Lin, toon 331X

 

Lasuurvärvimine ehk peitsimine

Lasuurvärvimine ehk peitsimine veepõhise Villa Lasur Akva või lahustipõhise Villa Lasur tootega on parimaks valikuks siis, kui eesmärgiks on säilitada puidu loomulik ilu või seda veelgi rohkem esile tuua. Lasuurvärvimine jätab poolläbipaistva pinna, kust puidu muster läbi kumab. Lasuur kaitseb efektiivselt puitu niiskuse, päikesekiirguse ja mustuse eest. Puidulasuuridega sobib töödelda fassaadi, aknaid, uksi, aeda ja aiamööblit. Tooted sobivad hästi hööveldatud ja peensaetud puidule ning ka palkpindadele. Laia valiku lasuurvärvide toone leiad Tikkurila Valtti peitside ja puiduõlide värvikaardilt.

NB! Toonitud lasuur annab puidule oluliselt parema kaitse UV-kiirguse eest kui toonimata toode. Küll aga võib kasutada toonimata Villa Lasur Akva toodet immutina uuel puitpinnal enne Villa Akva või Villa Ultima värviga värvimist. Villa Lasur Akva toodet saad kasutada nii immuti kui lasuurina. 

Ikoon

 

Villa Lasur Akva või Villa Lasur puidulasuur – kumba valida ja miks?

Villa Lasur Akva sobib Sulle, kui:

- hakkad võõpama uut või varem veepõhise Villa Lasur Akvaga töödeldud pinda;
- on oluline, et toode oleks veepõhine – kuivab kiiresti, on peaaegu lõhnatu ja töövahendid saab puhtaks veega;
- soovid kasutada veepõhist immutit enne katva värviga värvimist.

Villa Lasur on Sinu valik, kui:

- soovid töödelda uut puitpinda ja eelistad traditsioonilist lahustipõhist puidulasuuri;
- plaanid viimistleda eelnevalt puidulasuuriga töödeldud pinda, kuid sa ei tea, mis tüüpi lasuuri on pinnal varem kasutatud.

Villa Lasur
Villa Lasur, toon 5053
Villa Lasur Akva
Villa Lasur Akva, toon 5087

Vaata videost, kuidas lasuurvärvida uut palkmaja

Uue palkmaja lasuurvärvimine

Vivacolor kodulehel on hulganisti videoid ja kasulikke nõuandeid puitmaja värvimiseks ja lasuurvärvimiseks. Tutvu puitfassaadide- ja aedade värvimise juhistega või vaata videoid. Lihtsate skeemidena on esitatud värvimise süsteemid Villa brošüüris.

 

Rohkem informatsiooni Villa brošüüris

 

Vaata täpsemalt Eesti kihelkonnavärvide lahendusi ja ideid siit.

 

Aed

 

Parimad töövahendid värvimiseks

Anza Platinum Angled Outdoor välistööde pintselAnza pintsel 1

Platinum Angled Outdoor on Anza uusim ja parim välistööde pintsel, millega värvimine võtab vähem aega, sest pintsel mahutab eriti palju värvi. Selle pintsliga on lihtne värvida kuna pintsel liigub kergelt. Pintsli täiesti uut tüüpi kombineeritud sünteetilised harjased tagavad ühtlase värvikihi ning on väga vastupidavad. Värvides ei teki lihaspingeid, sest pintslil on kaldes ja eriti mugav käepide. Lisaks on spetsiaalne kork, mis hoiab pesemata pintsli kuivamaskuni 2 nädalat. Pintsel on kasutatav koos Anza pikendusvarrega. Laiused: 75 mm, 100 mm, 120 mm.

 

 

Anza Elite Outdoor välistööde pintselAnza Elite Outdoor pintsel

Elite Outdoor on enimmüüdud kvaliteetpintsel välitöödeks, millel on väga hea värvimahutavus ja kulumiskindlus. Käepide on mugavalt pehme ega libise käest. Saadaval on nii sirge kui kaldes nurgaga mudel. Pintsel sobib kõikidele värvitüüpidele ning on kasutatav koos Anza pikendusvarrega. Laiused: 75 mm, 100 mm, 120 mm.

 

Tutvu siin Anza pintslitega

 

Vaata siit välisvärvimise tööjuhendeid

Anza Platinum fassaadipintsliga läheb maja värvimine kiiremini!

 

Värvipass  Lähim pood

en
has been added to saved.
has been removed from saved.
has been added to your shopping list.
has been removed from your shopping list.
You have to choose a size.
You have to choose a amount.
You have to choose a color